Atatürk Caddesi (kordon)
22.04 2012
56445

Atatürk Caddesi (kordon)
, turizm için en önemli uzun yolda Atatürk Caddesi olduğunu. Bu gür kamu binaları ile çevrili kalan Körfez güzel manzaralarına sahip sağ Konak eski ilçe,,,, için liman boyunca Uferkaipromenade gibi geniş yaklaşık 3.5 km uzunluğundaki Alsancak güney bölgesi kuzey ucunda çalışır. Sayısı 248 İzmir’de kurucusu ikamet bellek ile Atatürk Müzesi; NATO’nun komuta güney-batısında müstakil binası yakınında Federal Almanya Cumhuriyeti Nr.260 Konsolosluğu. Kıyıda anlamlı şehrin Akdeniz esintili vurgulamak mağazalar, restoranlar, kafeler ve barlar var.

 

 

 

Arkeoloji Müzesi
Konakplatz üstünde bulunan yeni bir arkeoloji müzesi görülmeye değer, antik Efes Smyrna, Milet, Sardis Pergamo, diğer şeyler arasında Tralles içeren buluntuları. Bunlar arasında, Poseidon ve Demeter, lahitler, bir Roma kafa klossaler arasında Symrnaer Agora rakamlar geliyor değerli cam ve takı koleksiyonu ve Halikarnassos’dan Demeter orijinal bronz figür. Ilginç bulgular ile daha inter-Testler müzeler şunlardır: İzmir Atatürk Müzesi, Efes, Bergama ve Tire Müzesi Arkeoloji Müzesi.

 

 

 

 

Roma yolu
biz daha güneye Eşrefpaşa Caddesi izleyin, biz Altın Yol (Altın Yol) veya Yolu Roma (Roma yolu), Roma döneminden kalma yolların bir kalıntı 900 metre sonra ulaşılır. Bir üzerine Değirmen Tepe eteklerinde Roma Yolu Cici Park Batı Asklepios ve Vetatempel bir tapınak gül ve nerede bir 17 km uzunluğunda Roma su kemeri sona erdi.

İlçenin 8 Km batısında D–300 İzmir-Ankara yolu üzerinde bulunan Sardes Antik kentinde Lidya, Helen, Roma ve Bizans dönemlerinden kalma tarihi kalıntıları mutlaka görmelisiniz.

“Karun kadar zengin” deyiminde adı geçen Karun= Croesos Lidya devletinin son Kralı olarak burada yaşamıştır. Dünyada ilk parayı icat eden bilge ulus Lidyalıların başkentidir.

1910 yıllarında başlatılan kazı çalışmaları halen devam etmektedir. Gün yüzüne çıkarılan Artemis Tapınağı, Akropol, Roma Hamamı, Sinagog ve Gymnasium ile ekleri, tarihi bilgilerinizi ve görsel güzellik kavramınızı size sorgulatacak kadar etkileyecektir. Sardes ören yeri iki ayrı bölüm olarak gezilmektedir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Daha fazla Belgesel İzle, Flash Gösteriler, Tatil Rehberi
İzmir Haber

              Yerel kutlamalar Bergama Atatürk varış Bergama 13. Her yıl. Nisan Atatürk'ün annesi Zübeyde...

Kapat